Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Băsescu: Sunt partenerul lui Emil Boc în încercarea de a scoate țara din criză

de Cuget Liber Joi, 16 Decembrie 2010 141 < 1 min citire
Traian Băsescu spune ca este partener cu Emil Boc în încercarea de a scoate România din criză, însă dacă vreodată ar considera că este timpul unei schimbări de Guvern, nu ar ezita să aleagă un alt premier.
Șeful statului crede că guvernul condus de Emil Boc și-a asumat măsuri de dreapta destul de consistente, și nu are motive să se gîndească la înlocuirea actualului premier.
"Din punct de vedere constituțional, nu am atribuțiuni în schimbarea Guvernului. În același timp însă, dacă vreodată aș considera că este timpul unei schimbări de Guvern, n-aș ezita să discutăm cinstit cu Emil Boc. Suntem doi parteneri într-o încercarea extrem de grea de a trece Romania prin criză și de a o moderniza în același timp", a declarat șeful statului.
Informează www.antena3.ro
Taguri
Articolul anterior Mărfuri contrafăcute în valoare de un milion de euro, descoperite în Portul Constanța
Articolul următor Declarația unică poate fi depusă începând cu 7 februarie 2011

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Ultima ora

Ultima oră

Titlurile zilei