Joi, 04 Iunie 2026

Cablul telefonic, la mare căutare printre hoți

de Camelia MIU - MITRIC Vineri, 25 Februarie 2011 276 < 1 min citire
Un tânăr de 33 de ani, din localitatea Izvoru Mare, județul Constanța, a fost prins la furat de cablu telefonic de la stâlpii din zona Fântânița.
Oamenii legii spun că, azi-noapte, Marian Arsene a fost prins în flagrant chiar în momentul în care, prin desfacerea clemelor de fixare, a desprins și lăsat la sol 50 de metri de cablu telefonic de pe stâlpii de susținere situați în zona Fântânița, urmând a-l tăia și a-l fura.
În urma cercetărilor efectuate s-a constatat că, la comiterea faptei, a mai participat un bărbat în vârstă de 30 de ani, din Murfatlar, care a reușit să fugă de la fața locului cu ajutorul unui autoturism cu numere de Bulgaria.
Marian Arsene este cercetat în stare de libertate pentru comiterea infracțiunii de tentativă la furt calificat, urmând ca, în curând, polițiștii să-l identifice și pe celălalt suspect.
Taguri
Articolul anterior Finanțele se împrumută mai mult de pe piața internă
Articolul următor Campanie de recrutare a absolvenților de liceu pentru sistemul penitenciar

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Ultima ora

Ultima oră

Titlurile zilei