Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Jaf la o casă de amanet: hoții au furat 2 kg de aur și 13.000 de lei

de Cuget Liber Vineri, 08 Octombrie 2010 692 < 1 min citire
Doi bărbați, având batice legate la gură, au intrat, vineri dimineață, într-o casă de amanet de pe strada Buzoieni din Capitală, le-au spus angajatelor "să stea liniștite" și au furat două kilograme de aur și 13.000 de lei, potrivit Mediafax.ro.
Incidentul a avut loc în jurul orei 8.45, într-o casă de amanet ce funcționează și drept casă de schimb de valutar, a declarat, pentru MEDIAFAX, purătorul de cuvânt al Poliției Capitalei, Christian Ciocan.
Bărbații, dintre care unul cu ten creol, aveau aproximativ 1,80 metri înălțime, geci de culoare închisă și baticuri pe gură.
Aceștia le-au spus celor două angajate ale casei de amanet "să stea liniștite" și au furat două kilograme de aur și 13.000 de lei.
Ulterior, hoții le-au închis pe femei în casa de amanet și au plecat pe o motocicletă, potrivit martorilor oculari.
Taguri
Articolul anterior Hoții au furat un bancomat din cartierul Coiciu
Articolul următor Astra II - FC Farul se joacă marți, 30 noiembrie

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Ultima ora

Ultima oră

Titlurile zilei