Joi, 04 Iunie 2026

Și-a turnat partenerul de infracțiuni

de Camelia MIU - MITRIC Miercuri, 16 Martie 2011 230 1 min citire
Aseară, în jurul orei 21, un jandarm și un polițist al Secției 5 Constanța au prins doi bărbați cu vârste de 36 și 21 de ani care desfăceau tabla de protecție a conductelor de abur ale CET Constanța, în zona podului Km. 4-5.
Maiorul Sorin Trancă, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Jandarmi Constanța, spune că militarii au fost alertați de un cetățean care trecea prin zonă. Speriat în urma strigătelor de alarmă, unul dintre suspecți a lăsat tabla decopertată și a dispărut în întuneric, printre blocurile din apropiere.
Ainur Abdula, de 21 de ani, nu a mai putut scăpa cu fuga. El a declarat jandarmului și polițistului că avea de gând să meargă, astăzi, cu tabla desprinsă de pe conducte, împreună cu prietenul său, Dumitru Condurache, la un centru de colectare a fierului vechi, pentru a face rost de ceva bani.
Mai mult, pentru alte detalii, tânărul a declarat că poate merge cu echipajul de ordine publică la un bar din apropiere, unde avea întâlnire cu tovarășul său fugar. Dumitru Condurache a fost astfel găsit în local, 10 minute mai târziu, în fața unui pahar cu băutură. A fost legitimat, luat de la masă și condus la sediul Secției 5 Poliție.
Celor doi tineri le-au fost întocmite actele premegătoare pentru comiterea faptei de furt.
Taguri
Articolul anterior Japonia / Între 200 și 300 de cadavre găsite pe o plajă din Sendai
Articolul următor Liga a II-a, FC Farul / Gică Butoiu: "Absențele lui Ștefan și Ciobanu vor cântări greu"

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Ultima ora

Ultima oră

Titlurile zilei