Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Casă de schimb valutar, jefuită de o persoană care a folosit spray iritant

de Isabel Andreea ANDRIEȘ Duminică, 17 Octombrie 2021 373 < 1 min citire
Casă de schimb valutar, jefuită de o persoană care a folosit spray iritant
O casă de schimb valutar din cartierul clujean Mărăşti a fost jefuită, duminică, de o persoană neidentificată deocamdată, care a folosit un spray iritant asupra angajatului societăţii comerciale.
"În jurul orei 15.30, Poliţia municipiului Cluj-Napoca a fost sesizată cu privire la faptul că o persoană ar fi sustras bunuri din interiorul unei case de schimb valutar. La faţa locului s-a deplasat echipa operativă constituită la nivelul Inspectoratul de Poliţie Judeţean Cluj, fiind efectuate investigaţii privind comiterea faptei de tâlhărie calificată, în vederea identificării autorului, stabilirii împrejurărilor comiterii acesteia, precum şi a prejudiciului cauzat", se arată într-o informare transmisă de IPJ Cluj.
Potrivit Agerpres,  din cercetările preliminare reiese că bunurile ar fi fost sustrase "după utilizarea unui spray iritant-lacrimogen asupra angajatului societăţii"
Taguri
Articolul anterior Accident cumplit de elicopter în Germania: 3 persoane și-au pierdut viața
Articolul următor Tudor Ciuhodaru oferă soluţii pentru valul 4: „Am ajuns cimitirul Europei şi situaţia este critică"

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Actualitate

Ultima oră

Titlurile zilei