Duminică, 07 Iunie 2026

Ilie Bolojan, huiduit la Alba Iulia. Mulțimea a strigat „demisia”

de Madalina PETRESCU Luni, 01 Decembrie 2025 132 27 sec citire
Ilie Bolojan, huiduit la Alba Iulia. Mulțimea a strigat „demisia”
Premierul Ilie Bolojan a fost huiduit la Alba Iulia, când a primit onorul la Alba Iulia, de Ziua Națională a României. Mulțimea a strigat „demisia”, însă strigătele au fost acoperite de fanfara militară care a intonat Imnul Național.
Premierul Ilie Bolojan a ajuns la Alba Iulia pentru a participa la evenimentele dedicate Zilei Naționale.
Când Garda i-a prezentat onorul, premierul a fost fluierat la scenă deschisă.
Mulțimea a strigat „demisia, demisia”.
Protestul mulțimii a fost acoperit de fanfară și de Imnul Național. Totuși, și în momentul intonării inmului, s-au auzit fluierături și huiduieli.
Taguri
Articolul anterior Cursurile de formare profesională, la mare căutare. Topul meseriilor cerute în 2025
Articolul următor Canale Navigabile: Directorul general Florin Goidea, participant la ceremonia dedicată Zilei Naționale

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Actualitate

Ultima oră

Titlurile zilei