Duminică, 07 Iunie 2026

Marcel Ciolacu salvator pentru un membru al familiei. S-a urcat pe scară și l-a dat jos în siguranță

de Madalina PETRESCU Sâmbătă, 15 Februarie 2025 274 < 1 min citire
Marcel Ciolacu salvator pentru un membru al familiei. S-a urcat pe scară și l-a dat jos în siguranță
În dimineața de sâmbătă, premierul Marcel Ciolacu a avut parte de o misiune neobișnuită: salvarea pisicii sale, pe nume Prima, care s-a blocat într-un copac din curtea casei.
Incidentul a avut loc în momentul în care Ciolacu a ieșit în curte și a uitat să închidă ușa, iar felina a fugit afară. După ce a urcat cu ușurință în copac, pisica nu mai reușea însă să coboare.
Premierul a postat pe rețelele sociale un video în care povestește cum a ajuns să se urce în copac pentru a recupera animalul speriat. „Astăzi de dimineață, când am ieșit în curte, am uitat să închid ușa și, normal, pisica a fugit afară. Pisicile urcă foarte ușor, dar nu mai știu să coboare. Am escaladat și am recuperat din copac pisica. … Recuperată!" a spus Ciolacu, în timp ce își ținea pisica în brațe.
Pisica pe care Ciolacu o numește Prima i-a fost dăruită de eurodeputatul Mihai Tudose, iar premierul a învățat în acest mod o lecție despre comportamentul pisicilor, care pot urca cu ușurință în copaci, dar întâmpină dificultăți atunci când vine vorba despre coborârea lor.
Taguri
Articolul anterior O mașină a luat foc lângă autostrada A1. Polițiștii au găsit două cadavre arse înăuntru
Articolul următor Caiacistul înghițit de o balenă, care s-a salvat în mod miraculos, a povestit prin ce a trecut

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Actualitate

Ultima oră

Titlurile zilei