Luni, 22 Iunie 2026

Un spectator a murit după ce a căzut de la înălțime în timpul unui concert

de Antonia IVAN Luni, 22 Iunie 2026 22 < 1 min citire
Un spectator a murit după ce a căzut de la înălțime în timpul unui concert
Un bărbat de 51 de ani a murit după ce a căzut de la înălțime în timpul unui concert susținut sâmbătă seară la Madison Square Garden din New York, unde evolua trupa rock Goose.
Poliția din New York a fost alertată în jurul orei 21:51 printr-un apel la 911. La sosirea echipajelor, a fost găsit un bărbat inconștient, cu leziuni specifice unei căderi de la înălțime în interiorul arenei.
Victima, identificată ca Paul Kueker din statul Connecticut, se afla la concert împreună cu soția sa. A fost transportat la spital, însă medicii nu au mai putut să îi salveze viața, decesul fiind declarat la scurt timp.
Autoritățile nu au precizat de la ce înălțime a căzut, dar au confirmat că acesta se afla în zona tribunelor superioare. Ancheta este în desfășurare, însă nu sunt suspiciuni de natură penală în acest moment.
În timpul incidentului, pe scenă concerta trupa Goose, care s-a declarat profund afectată de tragedie și a continuat ulterior turneul, anunțând că va dona încasările către un fond caritabil, scrie observatornews.ro.
Taguri
Articolul anterior Un cargou a luat foc în Marea Neagră după un atac cu dronă. Un membru al echipajului a murit
Articolul următor Zeci de familii au plătit mii de lei pentru contoare false de curent. Doi bărbați au fost arestați

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Actualitate

Ultima oră

Titlurile zilei