Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Cei mai buni informaticieni din țară, în concurs, la Constanța

de Andreea PERHAIȚĂ Joi, 29 Martie 2018 347 27 sec citire
Cei mai buni informaticieni din țară, în concurs, la Constanța
Cei mai buni tineri informaticieni din țară se află, zilele acestea, la Constanța. Municipiul de la malul mării găzduiește Olimpiada Națională de Informatică, secțiunea liceu.
Probele de concurs vor avea loc joi, 29 martie, și vineri, 30 martie, la Liceul Teoretic "Lucian Blaga", iar festivitatea de premiere este programată sâmbătă, 31 martie, de la ora 9.30, la Academia Navală "Mircea cel Bătrân".
De asemenea, duminică, 1 aprilie, la Liceul Teoretic "Lucian Blaga", se va desfășura proba de baraj pentru selecția în lotul național lărgit, în vederea participării la competițiile internaționale de specialitate.
Taguri
Articolul anterior Preșcolarii de la Grădinița nr. 51 au învățat cum să prețuiască fiecare picătură de apă
Articolul următor Elevi de la Școala Ciocârlia de Sus, oaspeți în Turcia

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Cultură-Educație

Ultima oră

Titlurile zilei