Vineri, 05 Iunie 2026

200 milioane de euro pentru "Prima împădurire"

de Cuget Liber Vineri, 04 Februarie 2011 264 < 1 min citire
În perioada 1 februarie - 28 februarie 2011 se desfășoară prima sesiune din acest an de depunere a proiectelor de finanțare aferente Măsurii 221 "Prima împădurire a terenurilor agricole". Conform calendarului propus pentru sesiunile de depunere, aferent anului 2011, sesiunea care a început pe 1 februarie este prima din cele patru care se vor desfășura pe parcursul acestui an. Fiecărei sesiuni pentru depunerea proiectelor de primă împădurire a terenurilor agricole îi sunt alocați câte 50 de milioane de euro. Astfel, beneficiarii Măsurii 221 vor avea la dispoziție în acest an 200 de milioane de euro.
Fondurile totale nerambursabile alocate acestei Măsuri de finanțare sunt de peste 229 de milioane de euro contribuție publică națională și comunitară și vor putea fi utilizate până în anul 2013.
Proiectele pot fi depuse la Oficiile Județene ale Agenției de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit, zilnic între orele 9.00-14.00, ultima zi pentru depunere fiind 28 februarie 2011, ora 12.00. (A.C.)
Taguri
Articolul anterior Piața a rămas fără apartamente ieftine, la Constanța
Articolul următor Bursa - încă o zi în picaj

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Economie

Ultima oră

Titlurile zilei