Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Leul câștigă, pentru a doua zi la rând, toate războaiele

de Ion TIȚA-CĂLIN Miercuri, 18 Aprilie 2018 135 < 1 min citire
Leul câștigă, pentru a doua zi la rând, toate războaiele
Euro este în defensivă în lupta cu leul. În cursul tranzacțiilor de pe piața interbancară, din data de 17 aprilie 2018, euro a cedat 0,0022 lei, variația fiind de 0,05%. Banca Națională a României a afișat un curs de schimb de 4,6485 lei pentru un euro. 
Dolarul pierde teren în lupta cu moneda noastră națională. Tranzacțiile de ieri, de pe piața bancară s-au încheiat cu deprecierea cu 0,0012 lei, respectiv 0,03%, a monedei americane. Banca Națională a României a afișat un curs de schimb de 3,7588 lei pentru un dolar. 
Francul elvețian pierde conducerea în lupta cu leul, spre satisfacția celor ce dețin credite în această monedă. În cursul tranzacțiilor de ieri, 17 aprilie 2018, francul s-a depreciat cu 0,0111 lei. Banca Națională a României a afișat un curs de schimb 3,9061 lei pentru un franc elvețian, cu 0,28% mai mic decât cu o zi înainte. În data de 3 ianuarie 2018, rata de schimb era de 3,9623 lei pentru un franc elvețian. 
Taguri
Articolul anterior ENEL. Vezi aici unde se oprește curentul electric
Articolul următor Au început lucrările la stațiile de comprimare din cadrul proiectului BRUA

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Economie

Ultima oră

Titlurile zilei