Duminică, 07 Iunie 2026

Pregătirea sezonului estival 2009 începe la Salonul de Dotări Hoteliere

de Cuget Liber Marţi, 17 Martie 2009 369 < 1 min citire
În perioada 18 – 21 martie, are loc a șaptea ediție a Salonului de dotări hoteliere și alimentație publică, eveniment organizat de Camera de Comerț, Industrie, Navigație și Agricultură (CCINA) Constanța.
Vor participa peste 30 de firme din toată țara, care vor expune mobilă, aparatură pentru bucătării, curățenie și sonorizare.
"Edițiile anterioare s-au bucurat de un real succes, majoritatea expozanților revenind în acest an pentru o nouă participare", spun reprezentanții CCINA Constanța.
În prima zi a târgului va avea loc și simpozionul "Turismul pe Litoral în 2009" (ora 12, hotelul Perla din Mamaia), moderat de Asociația pentru Promovarea și Dezvoltarea Turismului "Litoral".
Programul de vizitare a salonului este între orele 10 și 18 (18 – 20 martie) și între 10 și 15 (21 martie).
Taguri
Articolul anterior Firmele pot obține ajutor de minimis, de până la 200.000 euro
Articolul următor Săptămâna de afaceri

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Economie

Ultima oră

Titlurile zilei