Duminică, 07 Iunie 2026

S-a deschis Târgul de Turism! Constănțenii sunt așteptați să-și aleagă o vacanță de vis  Agențiile de turism se laudă cu reduceri de până la 20% pe perioada târgului

de Anca CHICU Sâmbătă, 18 Mai 2013 329 2 min citire
S-a deschis Târgul de Turism! Constănțenii sunt așteptați să-și aleagă o vacanță de vis
Ieri s-a deschis, la Maritimo Shopping Center, cea de-a doua ediție a Târgului de Turism "Vacanța" Constanța 2013, organizată de Camera de Comerț, Industrie, Navigație și Agricultură Constanța (CCINA) și Asociația Națională a Agențiilor de Turism (ANAT), în parteneriat cu Asociația de Promovare și Dez-voltare Turistică Litoral - Delta Dunării. Până duminică seară, constănțenii își pot cumpăra de acolo pachete de vacanță în țară și străinătate, cu discounturi destul de atractive, care ajung și până la 20%.  De exemplu, constănțenii care nu vor să plece în vacanță peste hotare sunt așteptați vara aceasta la Straja. Unul dintre participanții de la acest târg ne propune o vacanță cu multă mișcare și adrenalină, cu numeroase trasee care se pot efectua și cu mașini 4X4 puse la dispoziție de unitatea de cazare promovată. La cabana respectivă, o cameră cu patru locuri ajunge la 100 de lei/noapte. Ce putem face acolo? În afară de excursiile off - road putem opta pentru rafting pe Jiu, paint - ball, zbor cu motoparapanta, vizitări de peșteri sau tot felul de activități la înălțime în parcul de aventură. Iar aceasta este doar una dintre ofertele pentru care cu siguranță ar opta orice persoană dornică de mișcare în aer liber. În rest, destinațiile cel mai promovate de cei aproximativ 30 de expozanți sunt de altfel și cele de tradiție, pentru care optează cei mai mulți constănțeni: Bulgaria, Grecia, Spania, chiar Turcia și, bineînțeles, Delta Dunării și stațiunile montane.
Nu uitați de tombole 
Pe perioada acestui târg au loc și trei extrageri în cadrul unei tombole speciale (una a avut loc vineri seară, iar celelalte două sunt programate pentru sâmbătă și duminică). 14 constănțeni norocoși vor câștiga fie sejururi all inclusive în Bulgaria și Turcia, fie vouchere pentru Disney-land, weekend-uri pentru două per-soane la Moieciu, Cheile Grădiștei, Straja sau Delta Dunării, dar și invi-tații la cină cu program folcloric.
Taguri
Articolul anterior Marile avantaje ale portului Constanța
Articolul următor Cât de periculoasă e viața navigatorilor de la Marea Neagră

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Economie

Ultima oră

Titlurile zilei