Duminică, 07 Iunie 2026

Se fac înscrieri la Clubul Online de Educație Financiară pentru Liceeni

de Ion TIȚA-CĂLIN Vineri, 27 August 2021 273 < 1 min citire
Se fac înscrieri la Clubul Online de Educație Financiară pentru Liceeni
Autoritatea de Supraveghere Financiară în parteneriat cu Banca Națională a României, Ministerul Finanțelor și Asociația Română a Băncilor organizează cea de a doua ediție a programului de educație financiară – FinClub – destinat elevilor de liceu din clasele a X-a – a XII-a, pasionați de piața financiară.
Programul, care va fi derulat sub auspiciile Protocolului Național de Educație Financiară, presupune crearea unui club de educație financiară a cărui activitate se va desfășura sub forma unor întâlniri online bilunare. Tematica întâlnirilor va acoperi subiecte care țin de cunoașterea și aprofundarea noțiunilor și conceptelor financiare.
Înscrierile în cadrul FinClub se pot efectua online, până pe data de 8 septembrie 2021. Formularul de înscriere și Regulamentul clubului pot fi găsite accesând link-ul https://asfromania.ro/edu/fin-club/, precum și pe pagina de Facebook a Autorității de Supraveghere Financiară. Perioada de derulare efectivă a întâlnirilor în cadrul FinClub va avea loc între 16 septembrie 2021 – 22 decembrie 2021 pentru prima sesiune din acest an școlar.
Taguri
Articolul anterior Consiliul Fiscal avertizează asupra derapajului cheltuielilor bugetare
Articolul următor SUA, Marea Britanie și Australia își îndeamnă cetățenii să evite aeroportul din Kabul

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Economie

Ultima oră

Titlurile zilei