Duminică, 07 Iunie 2026

Vameșii constănțeni au confiscat mărfuri contrafăcute în valoare de 231.000 euro

de Ion TIȚA-CĂLIN Marţi, 02 Martie 2021 293 26 sec citire
Vameșii constănțeni au confiscat mărfuri contrafăcute în valoare de 231.000 euro
În data de 25 februarie 2021, inspectorii vamali din cadrul Biroului vamal de frontieră Constanța au descoperit diverse mărfuri susceptibile de a fi contrafăcute, în valoare totală de aproximativ 231.000 euro, într-un container sosit din China pentru o societate comercială cu sediul în București.
Inspectorii vamali au reținut 1.330 sticle de parfumuri și 990 căști audio pentru telefon mobil, susceptibile a aduce atingere dreptului de proprietate intelectuală pentru mărcile ,,KING’’,,CAROLINA
HERRERA’’,,PACO RABANNE’’,,APPLE’’,,CUBA ORIGINAL’’.
Valoarea totală a acestora, dacă ar fi fost comercializate la valoarea bunului original este de aproximativ 231.000 euro.
Taguri
Articolul anterior Tenis / Sorana Cîrstea ratează optimile de finală ale turneului WTA de la Lyon
Articolul următor Peste 400 de elevi infectaţi cu noul coronavirus în şcoli şi grădiniţe, într-o săptămână

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Economie

Ultima oră

Titlurile zilei