Vineri, 05 Iunie 2026

Accident pe DN 79A; o persoană a decedat, alte două - rănite grav

de Cuget Liber Duminică, 17 Februarie 2019 234 1 min citire
Accident pe DN 79A; o persoană a decedat, alte două - rănite grav
Un bărbat a decedat, iar alte două persoane au fost grav rănite, duminică după-amiază, pe DN 79A, în județul Arad, după ce două autoturisme s-au ciocnit, una dintre victime fiind inconștientă și preluată cu elicopterul SMURD.
Accidentul a avut loc între localitățile arădene Bârsa și Buteni, pe DN 79A.
Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliție Județean Arad, Claudia Iuga, a declarat pentru AGERPRES că trei persoane se aflau în cele două autoturisme.
La rândul său, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situații de Urgență, George Pleșca, a precizat că unul dintre șoferi a decedat, iar o femeie - pasageră în mașina acestuia - este în stare de inconștiență. Cei doi fuseseră încarcerați și scoși din autoturism de către pompieri.
A treia victimă, tot un bărbat, care conducea celălalt autoturism care venea din sens opus, este în stare gravă și a fost transportat la Spitalul Clinic Județean de Urgență Arad, cu multiple leziuni interne și externe, dar în stare de conștiență.
Traficul în zonă a fost complet blocat, urmând ca circulația pe DN 79 A între Sebiș și Ineu să se reia în condiții normale în jurul orei 16,00.
Polițiștii urmează să stabilească în ce condiții a avut loc coliziunea dintre cele două vehicule scrie Agerpres.
Taguri
Articolul anterior Thierry Van Cleemput: Simona Halep e o mare campioană, dar nu mi se potrivește deloc
Articolul următor O femeie din Constanța și-a dat concubinul pe mâna poliției, la 3 dimineața!

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei