Duminică, 07 Iunie 2026

Au UCIS un profesor, au făcut SEX, apoi și-au facut SELFIE cu cadavrul!

de Cuget Liber Vineri, 13 Iunie 2014 2659 < 1 min citire
Au UCIS un profesor, au făcut SEX, apoi și-au facut SELFIE cu cadavrul!
Sursa foto: www.dailymail.co.uk
Kirsty Edmondson, 23 de ani și Christopher Sawyers, 35 de ani, și-au folosit telefoanele mobile pentru a-și face "poze trofeu" cu cadavrul profesorului de istorie Kenneth Chapman. Mai mult, au facut sex în patul acestuia după ce l-au ucis și au locuit timp de o săptămână cu cadavrul în casă, în Eccles, Greater Manchester, după cum notează Daily Mail.
Cuplul a furat electronicele din casa fostului profesor, i-a golit contul și i-a trimis sms-uri surorii, pretinzând că sunt Chapman. La câteva zile după ce au comis crima, Christopher Sawyers i-a aratat fotografia unui prieten și i-a spus:  "Privește. Este fotografia mea cu un cadavru".
Politia a fost anunțată de dispariția fostului profesor. Între data crimei și cea în care a fost descoperit cadavrul au trecut 15 zile,
Cadavrul acestuia a fost găsit în casă, iar testele au arătat că a fost injectat cu o doza letală de heroină. Inițial, cei doi au negat crima, însă fotografiile selfie au fost o probă importantă împotriva lor. Anchetatorii spun că cei doi s-au lăudat mai multor prieteni cu "imaginile trofeu". Procesul în care cei doi sunt acuzați de omor este în plina desfășurare.
Taguri
Articolul anterior ȘOCANT! Un constănțean și-a TĂIAT SINGUR MÂNA în fața mamei sale, apoi a aruncat-o în curte!
Articolul următor Șapte mineri au murit în urma accidentului minier din Donețk

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei