Vineri, 05 Iunie 2026

Bătaie între profesori, la ședința cu părinții

de Cuget Liber Vineri, 01 Aprilie 2016 247 < 1 min citire
Bătaie între profesori, la ședința cu părinții
Doi profesori din Argeș s-au luat la bătaie într-o sală de clasă în care avea loc o ședință cu părinții, din cauza catalogului, scrie realitatea.net
Martorii spun că totul a pornit de la profesorul de Educație fizică. Acesta ar fi dat buzna în sala de clasă în care avea loc o ședință cu părinții și a încercat să smulgă catalogul. Profesoara care organizase ședința a refuzat să i-l dea, ceea ce l-a înfuriat pe dascălul de Sport care a avut o reacție violentă, lovind-o. În răspuns, femeia l-ar fi mușcat.
S-au deschis două anchete, una penală și una internă. Profesorul de Sport nu este la prima abatere, după cum spune primarul localității din Argeș în care s-a petrecut incidentul. Acesta ar mai fi fost implicat într-un conflict similar în urmă cu câțiva ani. Colegii săi spun că profesorul și-a făcut un obicei din a le hărțui pe colegele de catedră.
Taguri
Articolul anterior Reacții dure după farsa Google, de 1 aprilie. Joburi pierdute și interviuri ratate!
Articolul următor "Mulțumim, Johan Cruyff!" Cum vor arăta tricourile catalanilor, la meciul cu Real Madrid

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei