Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Bebeluș de două luni, bătut crunt de mamă, cadru militar. Femeia, arestată. Copilul, internat de urgenţă

de Alina DRACOPOL Joi, 18 Aprilie 2024 1099 < 1 min citire
Bebeluș de două luni, bătut crunt de mamă, cadru militar. Femeia, arestată. Copilul, internat de urgenţă
O femeie, cadru militar, a fost arestată preventiv pentru că şi-ar fi bătut fetița de doar două luni. Bebelușul a ajuns la Spitalul de Pediatrie din Ploieşti, iar medicii au stabilit ca are nevoie de 50 de zile de spitalizare, informează Observatornews.
În faţa procurorilor, femeia nu a recunoscut fapta. Aceasta urmează să fie supusă unei expertize psihiatrice pentru a se stabili dacă suferă de depresie postnatală.
Pe 11 aprilie, femeia a ajuns cu fetiţa și tatăl acesteia la Urgenţa Spitalului de Pediatrie din Ploieşti. Bebelușul nu avea urme vizibile, însă în urma examenelor medicale – RMN – s-au constatat mai multe fracturi. Micuța are nevoie de 50 de zile de îngrijiri medicale, iar expertiza medico-legală arată că ar fi fost lovită cu un corp contondent şi se exclude accidentarea acesteia.
Femeia a fost arestată preventiv. Aceasta este cadru militar activ şi lucrează la o unitate militară din Bucureşti din anul 2020.
Taguri
Articolul anterior Țițeiul kazah KEBCO, în topul cererii europene
Articolul următor CECCAR: Ediţia a doua a Concursului de cultură şi educaţie financiar-contabilă, la Liceul „Virgil Madgearu”

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei