Vineri, 05 Iunie 2026

"Blitz" și "Blocada" la Constanța: 175 de persoane legitimate și amenzi de peste 26.000 lei

de Oana CHIRANA Duminică, 31 August 2025 291 < 1 min citire
"Blitz" și "Blocada" la Constanța: 175 de persoane legitimate și  amenzi de peste 26.000 lei
În perioada 30 – 31 august a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Constanța au desfășurat acțiuni de tip Blitz și Blocada, pentru menținerea ordinii și liniștii publice, prevenirea accidentelor rutiere și a traficului și consumului de droguri.
Acțiunile au avut loc pe raza înrregului municipiu, unde au fost instituite filtre rutiere și au fost executate activități de patrulare, legitimare și de identificare a persoanelor.
Astfel, au fost legitimate 175 de persoane și au fost verificate 67 de vehicule și 38 de locații publice, printre care baruri, parcuri și săli de jocuri de noroc.
În urma neregulilor constatate au fost aplicate 44 de sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 26.000 de lei.
De asemenea, a fost retras un certificat de înmatriculare.
Taguri
Articolul anterior Tânăr arestat după ce a făcut scandal în spital, unde a fost prins cu substanţe psihoactive
Articolul următor Alertă în Gara Palas. O locomotivă a fost cuprinsă de flăcări

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei