Duminică, 07 Iunie 2026

Campania "Suflet de marinar". Militarii au oferit cadouri mai multor locuitori din județul Constanța

de Cuget Liber Miercuri, 01 Mai 2024 2791 < 1 min citire
Campania "Suflet de marinar". Militarii au oferit cadouri mai multor locuitori din județul Constanța
Cu ocazia apropierii Sărbătorilor Pascale, marinarii militari din cadrul Flotei 56 Fregate „Contraamiral Horia Macellariu” au venit în sprijinul persoanelor din localitatea Amzacea, județul Constanța, prin intermediul campaniei „Suflet de marinar”.
Astfel, militarii au ajutat peste 40 de persoane, copii și adulți, prin donații oferite de membrii comitetului de organizare și desfășurare a campaniei umanitare, în colaborare cu parohia locală.
Cu ocazia aniversării a 104 ani de tradiții militare în cadrul Comandamentul Flotei 56 Fregate „Contraamiral Horia Macellariu”, la data de 15 mai, copiii din localitatea Amzacea care au primit cadouri de la militari sunt invitați în Portul Militar Constanța, pentru a fi „cadeți” pentru o zi.
Prin urmare, copiii vor participa la manifestările care vor fi organizate cu această ocazie și vor putea alerga cu cei care au donat în cadrul crosului „Alerg pentru zâmbete”.
Taguri
Articolul anterior Agresat fizic de necunoscuți într-o clădire din Constanța
Articolul următor Militarii de la Baza 57 Aeriană Mihail Kogălniceanu au plantat copaci, alături de elevi

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei