Un accident rutier a avut loc sâmbătă, pe Autostrada A2 București–Constanța, la kilometrul 116, în zona localității Perișoru, județul Călărași, pe sensul de mers către Constanța. În eveniment au fost implicate șase autoturisme.
- Publicitate -
Potrivit informațiilor INFOTRAFIC, nu s-au înregistrat victime, iar mașinile avariate au fost trase pe banda de urgență, fără a impune restricții de trafic. Cu toate acestea, circulația în zonă se desfășoară îngreunat, în coloană, cu viteză redusă.
Valorile de trafic sunt ridicate în direcția către litoral, iar pe anumite tronsoane ale autostrăzii se formează coloane de autovehicule.
Autoritățile le recomandă șoferilor să circule cu prudență și să respecte distanța de siguranță între vehicule.