Duminică, 07 Iunie 2026

Copil de un an și părinții săi, la spital după ce tatăl a pierdut controlul volanului şi a intrat cu maşina într-un copac

de Oana CHIRANA Duminică, 15 Decembrie 2024 424 < 1 min citire
Copil de un an și părinții săi, la spital după ce tatăl a pierdut controlul volanului şi a intrat cu maşina într-un copac
Un copil în vârstă de un an și părinții săi, o femeie de 31 de ani și un bărbat de 36 de ani, au ajuns la spital, duminică dimineața, după ce autoutilitara condusă de tată a părăsit drumul, în Brusturi, pe DN 15C, și a lovit un copac. Mama a fost scoasă de echipajele ISU Neamț, fiind încarcerată.
Pompierii din cadrul ISU Neamț au intervenit, duminică dimineața, în comuna Brusturi la un accident rutier produs pe DN 15C. O autoutilitară în care se aflau doi adulți și un copil a părăsit partea carosabilă și s-a izbit de un copac de pe marginea drumului.
La sosirea forțelor de intervenție, șoferul și copilul în vârstă de 1 an erau în afara autovehiculului, iar femeia era încarcerată.
Pompierii au descarcerat victima și au predat-o în stare stabilă unui echipaj SAJ.
Toate victimele, un bărbat de 36 de ani, o femeie de 31 de ani și copilul lor, în vârstă de un an, au fost transportate de echipajele SAJ și SMURD la spital, relatează observatornews.ro
Polițiștii urmează să stabilească din ce cauză s-a produs accidentul.
Taguri
Articolul anterior Constănţeanca Andreea Grecu, pe locul cinci la Cupa Mondială de bob de la Sigulda
Articolul următor S-a pus batista pe țambal? Au fost sistate lucrările la Sala Polivalentă!

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei