Elena Daniela Coteanu, cunoscută drept „Dana Marijuana”, se va întoarce în arest preventiv, în urma deciziei magistraților Curții de Apel Constanța.
- Publicitate -
La data de 8 octombrie, Tribunalului Constanța le-au schimbat, Danielei Coteanu și celorlalți doi suspecți din dosar, măsura de arestare preventivă cu cea a arestului la domiciliu, însă procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism au contestat această măsură.
Reamintim că, la data de 23 august, cei trei au fost arestați preventiv, pentru 30 de zile, după ce, în noaptea precedentă, în timpul unui control de rutină executat de polițiștii rutieri, aceștia au fost depistați drogați într-o mașină, Dana fiind la volan.
Ulterior, au fost puse în aplicare patru mandate de percheziție domiciliară, fiind descoperite și ridicate 100 de comprimate de ecstasy, cantități de amfetamină, ketamină, 21 de comprimate necunoscute și alte mijloace de probă. Astfel s-a aflat faptul că Daniela Coteanu împreună cu ceilalți doi inculpați, Cristi Alin Neagu și Mugur Valentin Nicula, ar fi vândut șase tipuri de droguri de mare risc într-un container din stațiunea Vama Veche.