Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Echipa Ligii Militarilor Profesioniști, vicecampioană la turneul „Superliga Companiilor”

de Florentina BOZÎNTAN Luni, 19 Iulie 2021 401 < 1 min citire
Echipa de minifotbal a Ligii Militarilor Profesioniști a participat la turneul „Superliga Companiilor", ajuns la ediția a zecea. Evenimentul a fost organizat de „Liga Companiilor” în parteneriat cu Primăria Mangalia și a avut loc pe stadionul „Marina Mangalia”, în perioada 14 - 17 iulie.
Echipa Ligii Militarilor Profesioniști a reușit să se califice din grupe, cu scorul de 6 - 2, împotriva echipei Poliția Mangalia. Ulterior, a obținut un scor de 10 - 0 cu Baroul Olt și a făcut meci egal, 4 - 4, cu PEPSI CO.
În sferturi, echipa LMP a învins ROMPETROL cu 3 - 1, ajungând să joace în semifinale cu ASEAV București, pe care a şi învins-o cu 4 - 2.
În finală, echipa ligii s-a confruntat cu TTA București, meci care s-a finalizat cu scorul de 1 - 3 pentru TTA Bucureşti. 
Taguri
Articolul anterior Garda de mediu a aplicat o amenda de 50.000 de lei în urma incendiului de la Petromidia
Articolul următor Noul Regulament de acces în zona peninsulară, în dezbatere publică

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei