Joi, 04 Iunie 2026

Final în procesul "SPP"

de Camelia MIU - MITRIC Sâmbătă, 12 Aprilie 2008 446 < 1 min citire
Tribunalul Constanța a finalizat cercetarea judecătorească în dosarul în care Marin Stanca este acuzat de comiterea infracțiunii de trafic de influență. Judecătorii se vor pronunța peste două săptămâni.
Vineri, reprezentantul Parchetului a spus că prin probatoriul prezentat instanței de judecată ar fi fost dovedită vinovăția inculpatului, motiv pentru care s-a solicitat condamnarea lui la o pedeapsă privativă de libertate. În schimb, avocatul lui Stanca, în pledoaria sa, a solicitat magistraților să constate contrariul și să dispună achitarea clientului pe care îl reprezintă.
Stanca a fost trimis în judecată de procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Constanța sub acuzația de trafic de influență. Potrivit anchetatorilor, el le promitea unor tineri că le poate facilita obținerea unui post la Serviciul de Pază și Protecție, în schimbul banilor. Sumele cerute variau între 2.000 și 5.000 de euro.
Articolul anterior Romania and Greece to cooperate in power field to lure European funds
Articolul următor Vinul potrivit la meniul servit

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei