Vineri, 05 Iunie 2026

Hoți de motorină ajunși după gratii

de Andreea ILIESCU Miercuri, 24 Octombrie 2012 239 < 1 min citire
Cei trei suspecți care au furat produs petrolier dintr-un autotren au fost prezentați instanței de judecată, care a dispus obligarea de a nu părăsi localitatea pentru 30 de zile. Cu ocazia recursului, Tribunalul Constanța a dispus arestarea preventivă pentru 15 zile față de cei trei suspecți. Reamintim că, luni dimineață, polițiștii Secției 5 au fost sesizați cu privire la faptul că trei persoane, care se deplasau cu o mașină de Bulgaria, s-au oprit pe strada Pandurului și fură motorină din rezervorul unui autotren.
Asupra celor trei tineri, Alexandru A.B., de 20 de ani, Marian B., de 18 ani, și Constantin H., de 21 de ani, au fost găsite patru bidoane din plastic a câte 30 de litri fiecare cu motorină, dar și un furtun de doi metri.
Prejudiciul, în valoare de 700 de lei, a fost recuperat și predat victimei. 
Taguri
Articolul anterior Cum au fost "pedepsiți" italienii care vânau ciocârlii la Negru Vodă
Articolul următor INCREDIBIL! Ce au descoperit arheologii constănțeni la Tropaeum Traiani. GALERIE FOTO

Comentează știrea

edy
24 octombrie 2012
politia de frontiera

mai cit tupeu poate sa aiba gabori de la politia de frontiera agigea care fac trafic de motorina fara nici o jena si culmea ca ei sint cei ce prind pe alti,asa militie asa oameni

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei