Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Încă un accident grav. Trei oameni au murit și altul a fost grav rănit

de Cuget Liber Sâmbătă, 06 Iunie 2020 336 < 1 min citire
Încă un accident grav. Trei oameni au murit și altul a fost grav rănit
Trei persoane au murit și alta a fost rănită grav, sâmbătă după-amiază, după ce un șofer a ieșit din coloană să depășească, pe un drum din Teleorman, și s-a izbit frontal de o mașină, potrivit Mediafax.
Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliției Române informează că pe DN 6, în zona localității Văceni, județul Teleorman, s-a produs un accident în care au fost implicate două autoturisme și o autoutilitară.
Potrivit Poliției Teleorman, șoferul unui autoturism ar fi ieșit din coloană și a intrat în coliziune frontală cu o autospecială.
În urma impactului, 3 persoane au murit și alta a fost grav rănită.
La rândul lor, pompierii declară că cele 3 victime decedate au fost găsite încarcerate, iar cea de-a patra a suferit răni grave, dar a fost dusă conștientă la UPU Alexandria.
Într-un alt accident produs sâmbătă dimineață tot pe DN6, două persoane au murit și alta a fost rănită.
Taguri
Articolul anterior TRAGEDIE LA CONSTANȚA / Fetiță de 4 ani, MOARTĂ într-un incendiu
Articolul următor O femeie de 108 ani s-a infectat cu coronavirus și a reușit să se vindece

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei