Jandarmii constănțeni medaliați cu bronz la Campionatul de Tenis al M.A.I.

de Cuget Liber Luni, 12 Septembrie 2011 766
În perioada 05-09 septembrie a.c., la Galați, la Complexul Sportiv Dacia, s-a desfășurat Campionatul de Tenis de Câmp al M.A.I. Competiția a fost organizată pe grupe de vârste. La grupa de vârstă, plus 36 ani - 45 ani a participat și plt. maj. Emil Mardare din Inspectoratul de Jandarmi Județean Constanța. Participanții la această grupă de vârstă au fost împărțiți în patru echipe a câte cinci sportivi.Reprezentantul inspectoratului a câștigat toate meciurile din grupă, după care primii clasați din fiecare grupă și-au disputat titlul de campion. În această fază, plt.maj. Emil Mardare a pierdut două meciuri și a câștigat unul, terminând competiția pe locul 3, astfel adjudecându-și medalia de bronz, la fel ca anul trecut.