Joi, 04 Iunie 2026

O elevă de 14 ani și-a pus ștreangul de gât

de Cosmin ZAPOROJAN Miercuri, 26 Mai 2010 773 < 1 min citire
O adolescentă în vârstă de 14 ani din Cernavodă și-a pus capăt zilelor ieri dimineață, cel mai probabil din cauza unor probleme în dragoste.
Georgiana Ș. s-a spânzurat într-o magazie din curtea casei, fiind găsită de părinți ieri dimineață. Aceștia au chemat imediat salvarea, însă echipajul medical nu a mai putut face nimic pentru a o aduce la viață.
Eleva a lăsat și un bilet de adio, în care spunea că nu e vina nimănui, decât a ei, pentru acest gest. "Nu e vina lui Ionuț (n.r. – prietenul ei), nu e vina nimănui. E doar vina mea. Adio! Vă iubesc!", au fost ultimele cuvinte scrise ale adolescentei.
Părinții Georgianei au recunoscut în fața polițiștilor că fiica lor a mai avut tentative de suicid și că, deși știau că avea unele probleme psihice, nu au dus-o la un medic specialist din lipsă de bani.
Cadavrul a fost depus la morga cimitirului din Medgidia pentru efectuarea necropsiei.
Taguri
Articolul anterior Un taximetrist a lovit cinci mașini și a fugit
Articolul următor Atacat și ucis de propriul cal

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei