Duminică, 07 Iunie 2026

O mamă şi copilul său, răniţi, după ce o maşină a ajuns pe trotuar, în urma unui accident

de Alina DRACOPOL Sâmbătă, 04 Noiembrie 2023 264 < 1 min citire
O mamă şi copilul său, răniţi, după ce o maşină a ajuns pe trotuar, în urma unui accident
O mamă şi copilul său, aflat în căruţ, au fost răniţi, sâmbătă, fiind loviţi de o maşină care a ajuns pe trotuar, au anunţat reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Suceava, scrie Agerpres.
Potrivit acestora, accidentul s-a produs în municipiul Rădăuţi, în momentul în care două maşini au intrat în coliziune, iar una dintre ele a ricoşat pe trotuar.
"Una dintre maşini a ricoşat pe trotuar, unde a accidentat o mamă cu un copil în căruţ. La faţa locului au intervenit pompierii militari, cu o autospecială pentru descarcerare, şi două echipaje ale Serviciului de Ambulanţă Judeţean. Victimele au fost transportate la spital, pentru investigaţii suplimentare", precizează oficialii ISU.
foto: Agerpres/ISU Suceava
Taguri
Articolul anterior Avertizare meteo! Constanța intră sub Cod galben de ploi și vijelii
Articolul următor Nicio zi fără stupefiante! Polițiștii din Cernavodă au depistat persoane cu droguri asupra lor

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei