Duminică, 07 Iunie 2026

O terasă de pe plaja din Tuzla, sigilată după verificările poliției

de Simona ANGHEL Sâmbătă, 10 August 2024 310 < 1 min citire
O terasă de pe plaja din Tuzla, sigilată după verificările poliției
Activitatea unui restaurant neautorizat de pe plaja Tuzla a fost suspendată vineri de polițiști, care au aplicat și o amendă de 20.000 de lei. Potrivit Inspectoratului de Poliție Județean (IPJ) Constanța, unitatea de alimentație publică, care funcționa fără autorizație, a fost sigilată după verificări, conform adevarul.ro.
Pe 9 august, polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economico-Financiare au descoperit că un restaurant și terasă situat pe plaja Tuzla operau fără să dețină o formă legală de organizare.
La data de 9 august a.c., poliţiştii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalităţii Economico-Financiare au constatat faptul că o unitate de alimentaţie publică de tip restaurant şi terasă, situată pe plaja Tuzla, funcţiona fără a deţine niciun fel de organizare juridică", a transmis, vineri seară, IPJ Constanţa.
Persoana fizică responsabilă a fost sancționată conform OUG 28/1999, primind o amendă de 20.000 de lei.
În urma verificărilor, activitatea unităţii a fost suspendată, iar aceasta a fost sigilată", se arată într-un comunicat de presă transmis de IPJ, citat de Agerpres.
 
Taguri
Articolul anterior Protest în fața Inspectoratului de Poliție Constanța. Nemulțumirile sindicaliștilor lăsați ”să se descurce”
Articolul următor Momentul dramatic în care un avion cu 61 de oameni la bord se prăbușește în Brazilia. Toți pasagerii au murit

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei