Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Pleci în Serbia, Ucraina sau Moldova? Cozi în punctele de trecere a frontierei

de Anca PAPAN Luni, 18 Noiembrie 2013 130 < 1 min citire
Constănțenii care, zilele acestea, intenționează să plece în Serbia, Ucraina sau Republica Moldova să se aștepte la cozi în punctele de frontieră! 
"Facem apel la înțelegerea participanților la trafic din punctele de trecere a frontierei externe a comunității europene, unde controlul vamal se realizează de către România (Serbia, Ucraina și Republica Moldova), întrucât, datorită noilor măsuri aplicabile începând cu data de 15 noiembrie 2013, procedura de control vamal poate genera mărirea timpului de staționare în vamă", a anunțat Direcție Generală a Vămilor (DGV).
Reprezentanții DGV au anunțat că s-a suplimentat numărul de personal în birourile vamale unde traficul este aglomerat. A fost solicitat inclusiv sprijinul Inspectoratului General al Poliției de Frontieră, în vederea fluidizării traficului. 
Taguri
Articolul anterior Constănțeni instruiți să recunoască semnele consumului de droguri
Articolul următor Ce controverse s-au iscat pe plan politic local privind condamnarea primarului Nicolae Anghel

Comentează știrea

hermes replica designer handbags
21 noiembrie 2013
hermes replica designer handbags

replica hermes europe Stiri Eveniment : Pleci în Serbia, Ucraina sau Moldova? Cozi în punctele de trecere a frontierei | Ziarul Cuget Liber de Constanta Online hermes replica designer handbags http://www.catany.com.uy/images/hermes-birkin-replica-crocodile.html

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei