Un șofer a fost surprins de aparatul radar circulând cu 170 km/h într-o localitate din județul Botoșani, mult peste limita legală admisă.
- Publicitate -
Potrivit Inspectoratului de Poliție Județean Botoșani, un bărbat de 41 de ani, din localitatea Prăjeni, a fost înregistrat de polițiștii rutieri în timp ce conducea cu viteza menționată pe DJ282B, în zona localității Flămânzi. Echipajul de poliție se afla la o distanță de peste un kilometru față de locul în care a fost surprinsă abaterea.
În urma încălcării regimului legal de viteză, conducătorul auto a fost sancționat contravențional cu o amendă de 4.050 de lei. De asemenea, polițiștii i-au suspendat dreptul de a conduce pentru o perioadă de 120 de zile, conform News.ro.