Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Un bărbat din Valu lui Traian a provocat un accident și a fugit, pentru că nu avea permis de conducere

de Andreea PERHAIȚĂ Marţi, 16 Octombrie 2018 1041 1 min citire
Un bărbat din Valu lui Traian a provocat un accident și a fugit, pentru că nu avea permis de conducere
Un bărbat din Valu lui Traian a provocat un accidentul pe bulevardul I.C. Brătianu din Constanța, dar, înainte ca poliția să sosească a fugit, ulterior abandonându-și mașina pe o stradă din apropiere.
În urma cercetărilor, polițiștii l-au identificat și au constatat că acesta nu poseda permis de conducere. A fost găsit apoi la domiciliul său din localitatea Valu lui Traian, reținut pentru 24 de ore, urmând ca în cursul zilei de astăzi, instanța să stabilească dacă va fi arestat pentru 30 de zile. Se pare că tânărul este o veche cunoștință a poliției din Spania, unde a comis mai multe infracțiuni rutiere, dar și furturi și tâlhării.
"La data de 14 octombrie, ora 21.30, un bărbat în vârstă de 33 de ani, din localitatea Valu lui Traian, județul Constanța, a condus un autoturism pe bulevardul I.C. Brătianu, dinspre Valu lui Traian către municipiul Constana, iar, la sensul giratoriu de la intersecția cu strada Bucegi, nu a păstrat o distanță de siguranță și a intrat în coliziune cu un alt autoturism care circula în aceeași direcție de mers. În urma accidentului a rezultat vătămarea corporală ușoară a unui pasager din al doilea autoturism. După producerea accidentului, conducătorul primului autoturism a părăsit locul faptei fără încuviințarea organelor de poliție, abandonând autoturismul pe strada Mureșului", precizează polițiștii constănțeni..
Taguri
Articolul anterior Cazul jurnalistului dispărut la Consulatul Arabiei Saudite: Anchetatorii au luat probe din pământul consulatului
Articolul următor Dulciuri în valoare de aproximativ 42.000 lei, confiscate în Portul Constanța Sud Agigea

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei