Vineri, 05 Iunie 2026

Un constănțean de 36 de ani vindea parfumuri contrafăcute în parcarea unui mall

de Oana CHIRANA Joi, 03 Iulie 2025 122 < 1 min citire
Un constănțean de 36 de ani vindea parfumuri contrafăcute în parcarea unui mall
Polițiști din cadrul Poliției Municipiului Constanța – Secția 2 Poliție au desfășurat, în cursul zilei de ieri, 2 iulie a.c., o acțiune pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale.
Astfel, polițiștii au depistat, în parcarea unui centru comercial din municipiul Constanța, un bărbat, de 36 de ani, care ar fi oferit trecătorilor, spre vânzare, parfumuri.
În urma verificărilor, au fost identificate, asupra persoanei în cauză, 8 parfumuri care purtau inscripția unor mărci înregistrate, ce prezentau suspiciuni de contrafacere.
Bunurile au fost ridicate, în vederea continuării cercetărilor.
În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de punere în circulație a unui produs purtând o marcă identică sau similară cu o marcă înregistrată pentru produse identice sau similare, conform Legii 84/1998R.
Taguri
Articolul anterior Flagrant delict cu focuri de armă, la Constanța! Zece persoane sunt audiate
Articolul următor Plângere penală pentru Marcel Ciolacu. “Este timpul ca cei care au distrus economia României să răspundă penal”

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei