Vineri, 05 Iunie 2026

Prima televiziune online pentru copii lansează "Micul logician"

de Cuget Liber Vineri, 01 Februarie 2008 530 26 sec citire
Prima televiziune online pentru copii - TVcopii.ro lansează rubrica "Micul logician", în care pot fi rezolvate video-probleme de logică.
Potrivit unui comunicat, noua rubrică va fi prezentată de personajul "Logicus", care, în fiecare săptămână, va propune video-probleme de logică, așteptând rezolvări din partea vizitatorilor.
De asemenea, "Logicus" expune și metode de rezolvare în format video, problemele putând fi abordate atât de elevi sau tineri, cât și de vârstnici.
TVcopii.ro este prima televiziune online pentru copii care difuzează desene animate, cântece, filme, imagini cu grădini zoologice și jocuri.
Taguri
Articolul anterior Romania to benefit of a new nuclear plant in 2020, project starts this year, official says
Articolul următor Repetiții în toate teatrele constănțene

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Fun

Bancuri
Cuget Liber
HOROSCOP
Cuget Liber

Ultima oră

Titlurile zilei