Liderii din conducerea PSD se reunesc astăzi, la ora 11.00, în ședință, după ce, în cadrul reuniunii senatorilor, Mihai Fifor a fost ales lider de grup al senatorilor PSD. În schimb, deși era anunțată pe surse, demiterea lui Eugen Teodorovici a fost amânată ieri, iar Liviu Dragnea a afirmat, după ședință, că Teodorovici nu va fi demis. Reamintim că la ședință au venit Victor Ponta și Eugen Teodorovici, deși aceștiu nu își anunțaseră prezența.
- Publicitate -
Astăzi va fi luată iar în discuție comunicarea dintre miniști și partid, și cel mai probabil, și posibila înlătuare a ministrului susținut puternic de Ponta, scrie realitatea.net
Ministrul Finanțelor, Eugen Teodorovici, a anunțat, duminică, înaintea ședinței senatorilor PSD, că liderii partidului vor face luni, în cadrul Biroului Politic Național, o evaluare a comunicării din cadrul PSD, dar și a comunicării dintre miniștri și conducerea partidului.
"Mâine (luni - n.r.), la BPN, discutăm vizavi de chestiuni de comunicare, între partid, între Guvern, între membrii Guvernului și partid, pentru a comunica mai bine", a spus Teodorovici.