Vineri, 05 Iunie 2026

Ce se întâmplă cu funcția de președinte executiv al PSD

de Carmen MOCANU Joi, 28 Mai 2015 116 < 1 min citire
Ce se întâmplă cu funcția de președinte executiv al PSD
Premierul Victor Ponta a declarat că funcția de președinte executiv al PSD rămâne vacantă până la congres, în urma demisiei lui Liviu Dragnea.
"Da, rămâne vacantă", a spus premierul întrebat dacă funcția de președinte executiv va rămâne vacantă până la congresul PSD.
Întrebat ce anume i-a determinat pe liderii de organizații să își dea demisia, așa cum au afirmat, în cazul în care Liviu Dragnea nu renunță la demisia lui, Ponta a explicat că aceștia vor demisiona dacă pierd alegerile de anul viitor. 
"Au obligația (liderii de organizații — n.r.) să lucreze cu conducerea partidului și cu coordonatorul programului nostru, domnul Dragnea, ca să câștigăm alegerile. Dacă le vom pierde, atunci își vor da demisia", a precizat președintele PSD, premierul Victor Ponta, citat de Agerpres. 
Taguri
Articolul anterior Norica Nicolai, despre excludere: Nu este o decizie la care m-aș fi așteptat
Articolul următor Lucrări ENEL. Află aici unde se oprește curentul electric, astăzi

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Politică-Administrație

Ultima oră

Titlurile zilei