Duminică, 07 Iunie 2026

Situația locuințelor recenzate la nivelul județului Constanța

de Alexandra BĂLAN Miercuri, 26 Octombrie 2011 446 < 1 min citire
În cadrul briefigului  de presă organizat astăzi la Prefectura Constanța, prefectul Claudiu Palaz a prezentat situația, în procente, a locuințelor recenzate până la acest moment.
În clasament, municipiul Constanța ocupă o poziție inferioară cu un procent de numai 36%.
Pe primul loc în topul celor mai multe locuințe recenzate până în repezent se află localitatea Negru Vodă, cu 82 de procente, urmată de Histria cu 67%, Saraiu xu 63%, Mihail Kogălniceanu cu 62%, apoi Albești, Băneasa, Nicolae Bălcescu și Lumina, fiecare având un procent de 50% locuințe recenzate până acum.
Pe pozițiile inferioare, cu procente sub 30% se regăsesc comuna Mihai Viteazu, Cogealac, Agigea, Dumbrăveni.
În privința neclarităților legate de divulgarea codului numeric personal de către cetățeni, prefectul Palaz a declarat: " Este necesar ca CNP-ul să fie declarat", menționând că purtătorul de cuvânt al INS a informat greșit populația cu privire la lipsa obligativității de declarare a CNP-ului.
Taguri
Articolul anterior Copiii cu cancer, plimbați între Constanța și București
Articolul următor Arhiepiscopul Tomisului oficiază slujba Sfântului Mare Mucenic Dimitrie

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Politică-Administrație

Ultima oră

Titlurile zilei