Duminică, 07 Iunie 2026

Raed Arafat a primit de la ambasadorul Franței distincția de Cavaler al Ordinului Legiunii de Onoare

de Cuget Liber Vineri, 18 Octombrie 2013 170 20 sec citire
Raed Arafat a primit de la ambasadorul Franței distincția de Cavaler al Ordinului Legiunii de Onoare
Medicul Raed Arafat, secretar de stat în Minsterul Sănătății și fondator al SMURD, a primit joi seară, în cadrul unei ceremonii desfășurate la Amabasada Franței, distincția de Cavaler al Ordinului Legiunii de Onoare, despre care a spus că îl responsabilizează față de România și față de Europa.
Distincția i-a fost acordată, în numele președintelui Franței, de către ambasadorul acestei republici în România, Philippe Gustin, scrie Mediafax.
Taguri
Articolul anterior A murit o mare campioană la handbal
Articolul următor ENEL. Află aici în ce zonă din Constanța se oprește curentul electric, astăzi

Comentează știrea

vasile
19 octombrie 2013
raed

bravo acestui "roman" raed arafat. am avut onoarea sa-l cunosc personal si credeti-ma este un adevarat om. tot respectul domnule arafat.

Alte știri din sectiunea Sănătate

Ultima oră

Titlurile zilei