Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române informează că astăzi până la ora 14.00 se vor executa lucrări de întreținere și reparații pe Autostrada A2, sensul Constanța - București, între kilometrii 159+400 metri – 159+950 metri, în zona localității Cernavodă, județul Constanța, care impun restricționarea circulației pe prima bandă.
- Publicitate -
De asemenea, până la ora 16.00, pe autostrada A3, pe sensul dinspre Nădășelu către Câmpia Turzii, la kilometrii 39, 40, 44 și 45, se restricționează circulația rutieră pe banda a doua, pentru efectuarea lucrărilor de reparații parapet metalic.
Conducătorii auto sunt sfătuiți să circule cu viteză redusă în zonele cu restricții, să respecte semnificația semnalizării temporare, asigurându-se foarte bine înainte de schimbarea benzii de circulație, semnalizând din timp efectuarea acestei manevre!