Vineri, 05 Iunie 2026

Clipe de panică! Un pacient în sevraj a sărit pe geamul spitalului

de Alina DRACOPOL Vineri, 06 Mai 2022 282 < 1 min citire
Clipe de panică! Un pacient în sevraj a sărit pe geamul spitalului
Clipe de groază la Botoșani unde un bărbat a sărit pe geamul spitalului. El se afla în sevraj alcoolic și suferea și de simptome COVID-19, scrie realitatea.net
Bărbatul de 67 de ani era sub supravegherea medicilor de cinci zile. Din cauza sevrajului provocat de lipsa alcoolului, bărbatul a smuls instalația de oxigen din perete, iar ceilalți pacienți din salon au alertat personalul medical.
De teama unei explozii, asistenții au lăsat geamurile larg deschise, moment de care bărbatul a profitat și a sărit pe fereastră. A aterizat pe copertina de deasupra intrării în spital, de unde a fost recuperat de cadrele medicale și dus înapoi în salon.
Taguri
Articolul anterior ANM anunță prognoza pentru luna mai: Vreme schimbătoare în următoarele săptămâni
Articolul următor Restricţii de circulaţie, pe Autostrada Soarelui! "Recomandăm conducătorilor auto să reducă viteza"

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Social

Ultima oră

Titlurile zilei