Duminică, 07 Iunie 2026

Cod galben de viscol, la Constanța. Două autoturisme, blocate în nămeți. Șenilata, pregătită să intervină

de Andreea PERHAIȚĂ Joi, 18 Ianuarie 2018 3077 < 1 min citire
Comandamentul de Iarnă al Regiei Autonome Județene de Drumuri și Poduri acționează la această oră în mai multe zone ale județului Constanța, unde viscolul provoacă probleme mari.
Deja zăpada s-a depus consistent și s-au format troiene pe mai multe drumuri județene, iar vântul a doborât mai mulți stâlpi de electricitate. Utilajele RAJDP acționează în aceste momente între localitățile Tufani și Șipote, unde deschid drumul pentru două autoturisme care nu mai pot înainta.
"Șenilatele sunt pregătite să preia persoane cu nevoi medicale la care salvarea nu poate ajunge Până în acest moment, nu au fost solicitări", a anunțat Lucian Lungoci, directorul RAJDP, coordonatorul Comandamentului de Iarnă. 
Taguri
Articolul anterior Cod galben de vânt, cum se circulă la Constanța. Un drum național, închis!
Articolul următor Iarna a făcut prima victimă. Ambulanțe înzăpezite, un pacient a MURIT

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Social

Ultima oră

Titlurile zilei