Luni, 22 Iunie 2026

În prima zi lucrătoare din 2026 constănțenii s-au trezit în beznă

de Madalina PETRESCU Joi, 08 Ianuarie 2026 1603 26 sec citire
În prima zi lucrătoare din 2026 constănțenii s-au trezit în beznă
La primele ore ale dimineții de 8 ianuarie 2026, constănțenii au avut parte de surprize. Nu doar vremea a fost capricioasă, afară plouând cu găleata, dar iluminatul public lipsea cu desăvârșire. Astfel că oamenii care se grăbeau să ajungă la serviciu, au avut de înfruntat ploaia torențială și bezna de pe străzi.
Se pare că 2026 a adus nu numai "belșug" la Constanța, dacă ne luăm după ploaia torențială cu fulgere și tunete, dar și economie "la sânge" la bugetul local, dacă nu mai sunt bani pentru iluminatul stradal. 
Taguri
Articolul anterior "Bună dimineața, Constanța!" cu Andreea Andronache și Mircea Ghiță (ediția 125)
Articolul următor Au fost puse în vânzare biletele pentru recitalul de Ziua Culturii Naționale

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Social

Ultima oră

Titlurile zilei