Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Trasee pietonale recondiționate și noi locuri de parcare pentru constănțeni

de Andreea PERHAIȚĂ Luni, 01 Februarie 2021 378 < 1 min citire
Trasee pietonale recondiționate și noi locuri de parcare pentru constănțeni
Echipele SC Confort Urban SRL intervin, săptămâna aceasta, asupra trotuarelor pe strada Constantin Brătescu, pe tronsonul delimitat de strada Avram Iancu și strada Atelierelor și pe strada Rachitași, porțiunea dintre bulevardul Mamaia și strada Chiliei.
În cartierul Palazu Mare, pe strada Dumbrăveni continuă reabilitarea zonei pietonale unde sunt curatate casetele de pe trotuare pentru a fi umplute cu pamant vegetal, necesar realizarii unor spatii verzi.
În această săptămână, angajații administratorului tramei stradale, desfășoară și lucrări de recondiționare a scărilor de acces către plaja Modern, la capătul străzii Ștefan cel Mare.
De asemenea, noi locuri de parcare sunt în curs de amenajare pe aleea Licurici între strada Badea Cârțan și strada Tulcei. Pentru creșterea siguranței pe drumurile publice, continuă montarea indicatoarelor rutiere în mai multe locații din oraș. În paralel, se recondiționează echipamentele de semaforizare la intersecția bulevardelor Tomis și Aurel Vlaicu, unde se înlocuiește cablajul semafoarelor.
Taguri
Articolul anterior Florin Cîțu: Cheltuielile din sectorul public trebuie legate de reforme
Articolul următor Taxă de protecție de la propriii părinți. Şi-a amenințat cu sabia tatăl pe patul de spital după ce i-a scos un ochi

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Social

Ultima oră

Titlurile zilei