Adrian Mutu va reveni la echipa națională a României după o pauză de 11 luni. Atacantul lui Ajaccio a fost convocat de selecționerul Victor Pițurcă pentru partidele cu Turcia și Olanda, din preliminariile Campionatului Mondial 2014.
- Publicitate -
Mutu apare pe lista "stranierilor", alături de 13 nume și se va prezenta la convocare pe 8 octombrie, la Mogoșoaia. Golgheterul în activitate al naționalei e nerăbdător să ajungă la lot, exprimându-și bucuria pentru convocare, ieri, pe o rețea de socializare.
"Abia aștept să ajung la echipa națională!!!!! Hai România!", a scris Mutu pe contul său de Twitter și a atașat o imagine ce îl înfățișează celebrând golul înscris la ultima apariție în tricoul naționalei.
Partida Turcia - România va avea loc pe 12 octombrie, de la ora 20.30, pe stadionul "Sukru Saracoglu" din Istanbul, iar meciul România - Olanda va avea loc pe 16 octombrie, de la ora 21.00, pe Arena Națională din București. Ambele întâlniri contează pentru Grupa D, zona Europa, a preliminariilor Campionatului Mondial din 2014.