Aurelian Chițu, gol și pasă decisivă în Viitorul - Dunărea Galați 2-0

de Marian BOCAI Luni, 18 Aprilie 2011 562
Viitorul Constanța a învins-o cu 2-0 (1-0) pe Dunărea Galați, într-o partidă disputată sâmbătă, la Ovi-diu, în etapa a 22-a a Ligii a II-a la fotbal, seria întâi. Scorul a fost deschis în minutul 42 de Aurelian Chițu, care a punctat cu o lovitură de cap din careul mic, după o lovitură liberă executată de Lupu. Chițu și-a pus amprenta și pe reușita de 2-0, din minutul 90+3, când i-a pasat lui Cristocea, iar decarul Viitorului a marcat din apropiere, cu poarta goală. Viitorul (antrenori, Cătălin Anghel și Norbert Niță) a jucat cu: C. Costea - M. Rusu (71 Păcuraru), Ninu, Larie, Bică - A. Cârstocea, Benzar, Cristocea (cpt.) - R. Lupu (86 Sin), Gavra (83 I. Călin), A. Chițu. În clasament, Viitorul ocupă locul patru, cu 35 de puncte.