Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Cătălina Axente își face debutul la Jocurile Olimpice de la Paris!

de Simona ANGHEL Sâmbătă, 10 August 2024 217 < 1 min citire
Cătălina Axente își face debutul la Jocurile Olimpice de la Paris!
România are astăzi reprezentanți la o singură disciplină, lupte. Kriszta Tunde Incze va lupta în recalificări, după ce ieri a pierdut în primul tur contra japonezei Motoki, ajunsă apoi în finaăa, în timp ce Cătălina Axente va debuta la Jocurile Olimpice în fața unei adversare din SUA.
Kriszta Incze a fost învinsă ieri de sportiva asiatică în doar 25 de secunde. Cum însă aceasta a ajuns în finală, românca are șansa astăzi să reintre în concurs. Cu o victorie în fața canadiencei Gonzalez, sportiva noastră se va bate diseară pentru medalia de bronz. 
12:00 categoria 62 kg feminin, libere - recalificări: Kriszta Tunde Incze - Ana Paula Godinez Gonzalez (Canada)
12:30 categoria 76 kg feminin, libere - optimi: Cătălina Axente - Kennedy Alexis Blades (SUA)
13:50 categoria 76 kg feminin, libere - sferturi: Cătălina Axente (dacă se califică)
19:55 categoria 76 kg feminin, libere - semifinale: Cătălina Axente (dacă se califică)
21:50 categoria 62 kg feminin, libere - meci pentru bronz: Kriszta Tunde Incze (dacă se califică)
Taguri
Articolul anterior Momentul dramatic în care un avion cu 61 de oameni la bord se prăbușește în Brazilia. Toți pasagerii au murit
Articolul următor JO 2024: Clasamentul pe medalii după ziua a 14-a. Pe ce loc este România

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Sport

Ultima oră

Titlurile zilei