Duminică, 07 Iunie 2026

Elena Zaharia, eliminată de la Openul Spaniei. Trei românce rămase în concurs

de Mircea GHIȚĂ Vineri, 07 Februarie 2020 164 < 1 min citire
Elena Zaharia, eliminată de la Openul Spaniei. Trei românce rămase în concurs
Foto: Prosport.ro
Jucătoarea constănțeană de tenis de masă Elena Zaharia a fost eliminată, ieri, de la Openul Spaniei, în faza 32-imilor de finală. 
Sportiva de la malul mării a întâlnit-o pe Charlotte Carey, din Țara Galilor, jucătoare care înaintea partidei era mai slab cotată decât constănțeanca. Din păcate, Elena Zaharia a fost învinsă, scor 1-4, și s-a văzut nevoită să părăsească turneul. 
Irina Ciobanu, Adina Diaconu, Tania Plăian și Daniela Dodean Monteiro sunt singurele sportive din România rămase în cursa pentru medalii. 
Elena Zaharia a participat și în competiția rezervată sportivelor Under 21 și a fost eliminată, în sferturile de finală, chiar de compatrioata sa Adina Diaconu, scor 1-3. 
Sportiva se va întoarce la Constanța, acolo unde își va continua antrenamentele pentru următoarele competiții la care va participa, sub atenta supraveghere a antrenorului Viorel Filimon, dar și a celorlalte antrenoare care se ocupă de pregătirea jucătorilor de tenis de masă din orașul de la malul mării. 
Taguri
Articolul anterior CSU Neptun așteaptă duelul cu CS Danubius Călărași
Articolul următor FC Farul s-a impus în primul amical din Antalya

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Sport

Ultima oră

Titlurile zilei